Jump to content
Sign in to follow this  
dzikki

Pierwsze wrażenia z gry Hex.

Recommended Posts

Hmm to pierwszy wpis, bo po jednym starciu ciężko wyciągnąć wnioski, ale parę słów już da się skrobnąć.

Po pierwsze Wicasasni i jej Dark Nation Posse będzie jak na razie moim ulubionym do testowania. Wrzuciłem jej to, co do tej pory zmalowałem, czyli Little Foot, Necratu, oba rodzaje Reavers i jednego Skiwalker'a. To jest prawie dobry układ, ale nie wystarczający. 

Cała grupa dostaje status shrouded. I to już jest coś, bo trzeba nastawić się na walkę wręcz a do niej należy jeszcze dojść. Tak mamy chociaż szansę.

Wicasasni to dobry boss i jest taka, jak jej grupa. Łatwo ją przemieścić dzięki umiejętności Flight a sama potrafi się obronić i zaatakować. 

Necratu to wsparcie dla Reavers, gdy będzie towarzyszyć im w walce wręcz.

Skinwalker to dobra jednostka, ale potrzeba ich najmniej 3. Wtedy mogą uzupełniać mobilność całej bandy i służyć wsparciem.

Reavers Headhunters to grupa w sam raz do szarży. Ich 6 zdejmuje za jednym podejściem np 2 Gun Dogs nawet ze względu na swoje topory z piercing na -3. 

Reavers strzelający to dobrzy Hands do przytrzymania na dystans z 18" zasięgu.

Little Foot może nam pozwolić ustrzelić niektóre jednostki, ale nie jest zbyt imponujący. Jednak na bezrybiu i rak ryba ;]

Do pełni szczęścia zabrakło mi jednostki Treewalkers, która uzupełni tą szturmową armię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodam jeszcze od siebie kwestię zabawy z Hex boltami. Niby jest to complex, niby wymaga dodania focusa, żeby nie dostać -3 do Aim, ale mimo wszystko jest to dość paskudna rzecz ;]
Shred, który pozwala na ignorowanie bonusów do Grit, ROA 3 a jak jeszcze pojawił się krytyczny sukces to wskakuje Lethal. 
Minusem jest zasięg 12"", który wymaga ostrożnego podchodzenia, ale i to można obejść korzystając np z usług Dark Seneschel - umiejętność Shrouded zwiększa nasze szanse przeżycia. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.