Jump to content
Sign in to follow this  
Dzoooma

Konfederaci w Wild West Exodus - analiza

Recommended Posts

Siema, konfederaci są dość popularnym wyborem w naszym kraju. Postanowiłem podzielić się więc opinią na temat tego jak prezentują się w grze. Zachęcam do polemiki :)

Dla nowych warto zaznaczyć, że w 2 edycji konfederaci są częścią frakcji Outlaws (i Enlightened). W momencie pisania tego posta do wyboru mam 4 szefów określających siebie mianem konfederatów. 

Stonewall Jackson:

W uniwersum WWX przeżył Wojnę Secesyjną (za sprawą Kylea Blacka z frakcji Enlightened). Nie pogodził się jednak z kapitulacją Południa twierdząc, że wojnę wciąż można wygrać. Teraz w raz ze swoimi poplecznikami stara się kąsać Unię używając do tego mocno partyzanckich metod.

Technicznie rzecz ujmując najczęściej będzie to Wasz pierwszy wybór jeśli chodzi o dobór Bossa. To za sprawą tego, że jako jedyny pozwala nam w swoim posse wybrać "confederate hands unit/ confederate face unit" a co za tym stoi korzystać z jednostek takich jak Rebel Scouts czy Dixie Snipers oraz szeregu niezłych i klimatycznych Face'ów konfederackich, których inaczej nie wystawimy. Moim zdaniem to właśnie jest jego główną zaletą. Generał ma szereg ciekawych zasad buffujących na czele z "rebel yell" dodającym +1 do limitu konfederatom znajdującym się w 8 calach od niego. Ponadto pomóc mogą 3 żetony fortuny. Niestety (albo i stety jak kto woli)  jest typowym bohaterem wsparcia. Nie ma co liczyć, że będzie spektakularnie strzelał (dysponuje jednym z najgorszych rewolwerów w grze a jego zdolności strzeleckie to przeciętne 5) czy niszczył wrogów w zwarciu przez co gra nim nie jest, aż taka spektakularna jaką mogłaby być. Ponadto kosztuje 255 punktów co jest sporym wydatkiem.  Wartym odnotowania jest to, że jeśli zapełnimy wszystkie 6 slotów podczas tworzenia tego posse to nasi żołnierze dostaną zdolność "elitarny" co jest mocne.

William Quantrill
Podobnie jak w znanej nam historii jest specem od szybkich uderzeń, a także byłym przełożonym braci James.
Jego posse pozwala nam złożyć rozpiskę korzystając wyłącznie z jednostek poruszających się na motocyklach. Umożliwia z korzystania z jednostek konfederatów ale należy wykupić im środek transportu. Sam w sobie jest mocno przeciętnym bossem, ale konstrukcja jego posse czyni go potencjalnie bardzo silnym. 

Jesse James 

Król bandytów, tak jak i w znanej nam historii, walczył w Wojnie Secesyjnej po stronie południa. Wciąż czuje się jednym z nas i często włącza się w walkę o niezależną Północ. 

Ma trait confederate co czyni go jednym z naszych. Jego posse jest jednak mocno ograniczone jeśli chodzi o dostęp do jednostek konfederackich. Niemniej jest dość ciekawym i dynamicznym w prowadzeniu bossem. Osobiście lubię go wystawić wraz z jego bratem Frankiem bo stanowi świetną odskocznię dla statecznego w prowadzeniu Stonewalla. 

Annabelle Hamilton

Genialne dziecko wychowywane na południu w duchu lokalnego patriotyzmu. Podczas trwania Wojny Secesyjnej była zbyt młoda by czynnie brać udział w walkach. Pozostawało jej jedynie patrzeć jak bliscy (w tym brat, którym również możemy grać w grze) idą na front. Gdy dorosła wkradła się w łaski Oświeconych będąc przekonaną, że jej prace pozwolą Południu znowu powstać. 

Annabelle jest dostępna jedynie we frakcji Enlightened co stanowi dla nas pewne ograniczenie. Posiada w swym opisie trait "Confederate" co stanowi świetną postawę by połączyć ją z armią np. Stonewalla. Sama w sobie jest mistrzynią portali i potrafi wskrzeszać konstrukty. Na uwagę zasługuje jednak jej posse. Składa się z jednostek Enlightened ale jeśli zapełnimy przynajmniej 4 sloty podczas komponowania sił to wszystkie te jednostki dostaną trait "Confederate". How cool is that? To masa nowych możliwości i masa zabawy. 

 

Ciąg dalszy nastąpi ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.