Jump to content
Sign in to follow this  
Dzoooma

Konfederaci w Wild West Exodus - analiza

Recommended Posts

Siema, konfederaci są dość popularnym wyborem w naszym kraju. Postanowiłem podzielić się więc opinią na temat tego jak prezentują się w grze. Zachęcam do polemiki :)

Dla nowych warto zaznaczyć, że w 2 edycji konfederaci są częścią frakcji Outlaws (i Enlightened). W momencie pisania tego posta do wyboru mam 4 szefów określających siebie mianem konfederatów. 

Stonewall Jackson:

W uniwersum WWX przeżył Wojnę Secesyjną (za sprawą Kylea Blacka z frakcji Enlightened). Nie pogodził się jednak z kapitulacją Południa twierdząc, że wojnę wciąż można wygrać. Teraz w raz ze swoimi poplecznikami stara się kąsać Unię używając do tego mocno partyzanckich metod.

Technicznie rzecz ujmując najczęściej będzie to Wasz pierwszy wybór jeśli chodzi o dobór Bossa. To za sprawą tego, że jako jedyny pozwala nam w swoim posse wybrać "confederate hands unit/ confederate face unit" a co za tym stoi korzystać z jednostek takich jak Rebel Scouts czy Dixie Snipers oraz szeregu niezłych i klimatycznych Face'ów konfederackich, których inaczej nie wystawimy. Moim zdaniem to właśnie jest jego główną zaletą. Generał ma szereg ciekawych zasad buffujących na czele z "rebel yell" dodającym +1 do limitu konfederatom znajdującym się w 8 calach od niego. Ponadto pomóc mogą 3 żetony fortuny. Niestety (albo i stety jak kto woli)  jest typowym bohaterem wsparcia. Nie ma co liczyć, że będzie spektakularnie strzelał (dysponuje jednym z najgorszych rewolwerów w grze a jego zdolności strzeleckie to przeciętne 5) czy niszczył wrogów w zwarciu przez co gra nim nie jest, aż taka spektakularna jaką mogłaby być. Ponadto kosztuje 255 punktów co jest sporym wydatkiem.  Wartym odnotowania jest to, że jeśli zapełnimy wszystkie 6 slotów podczas tworzenia tego posse to nasi żołnierze dostaną zdolność "elitarny" co jest mocne.

William Quantrill
Podobnie jak w znanej nam historii jest specem od szybkich uderzeń, a także byłym przełożonym braci James.
Jego posse pozwala nam złożyć rozpiskę korzystając wyłącznie z jednostek poruszających się na motocyklach. Umożliwia z korzystania z jednostek konfederatów ale należy wykupić im środek transportu. Sam w sobie jest mocno przeciętnym bossem, ale konstrukcja jego posse czyni go potencjalnie bardzo silnym. 

Jesse James 

Król bandytów, tak jak i w znanej nam historii, walczył w Wojnie Secesyjnej po stronie południa. Wciąż czuje się jednym z nas i często włącza się w walkę o niezależną Północ. 

Ma trait confederate co czyni go jednym z naszych. Jego posse jest jednak mocno ograniczone jeśli chodzi o dostęp do jednostek konfederackich. Niemniej jest dość ciekawym i dynamicznym w prowadzeniu bossem. Osobiście lubię go wystawić wraz z jego bratem Frankiem bo stanowi świetną odskocznię dla statecznego w prowadzeniu Stonewalla. 

Annabelle Hamilton

Genialne dziecko wychowywane na południu w duchu lokalnego patriotyzmu. Podczas trwania Wojny Secesyjnej była zbyt młoda by czynnie brać udział w walkach. Pozostawało jej jedynie patrzeć jak bliscy (w tym brat, którym również możemy grać w grze) idą na front. Gdy dorosła wkradła się w łaski Oświeconych będąc przekonaną, że jej prace pozwolą Południu znowu powstać. 

Annabelle jest dostępna jedynie we frakcji Enlightened co stanowi dla nas pewne ograniczenie. Posiada w swym opisie trait "Confederate" co stanowi świetną postawę by połączyć ją z armią np. Stonewalla. Sama w sobie jest mistrzynią portali i potrafi wskrzeszać konstrukty. Na uwagę zasługuje jednak jej posse. Składa się z jednostek Enlightened ale jeśli zapełnimy przynajmniej 4 sloty podczas komponowania sił to wszystkie te jednostki dostaną trait "Confederate". How cool is that? To masa nowych możliwości i masa zabawy. 

 

Ciąg dalszy nastąpi ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.