Jump to content
Sign in to follow this  
dzikki

Lawman - co można umieścić w rozpisce (kilka sugestii na początek)

Recommended Posts

Lawman to frakcja, która zdecydowanie jest grywalna i bardzo ciekawa. 
Kilka sugerowanych postaci.

Po pierwsze boss - Wyatt Earp. Zwykły, nie legendarny. Rezygnujemy teoretycznie z drugiego rewolweru o niesamowitych statystykach, ale otrzymujemy tarczę, która umożliwia przy braku poruszania się w danej aktywacji bonus +2 do Grit, co przy jego Grit 7 czyni trudny orzech do zgryzienia ... zastrzelenia. Wystarczy, że obok stanie inny Lawman i korzystając z zasady za stykające się podstawki, czyli Tinman i już mamy Grit 10. Sam Wyatt ma 4 punkty Fortuny, co umożliwia nam spore pole do popisu. No i oczywiście pozostaje rewolwer, kóry na 12" daje nam PRC -4  a także strzelba, kóra przy dość dużym wzorniku dawanym przez twórców umożliwia skuteczne odstraszenie przeciwnika.

Virgil Earp - jeden z ciekawszych Face do wyboru. Zasada Durable zmniejsza karę do testu Grit za "piercing" broni przeciwnika o 1. Dodatkowo sami dostajemy broń strzelającą na 18" z PRC -3. Nie można też zapominać o Gundown, który pomoże ocalić  naszych wplątanych w walkę wręcz umożliwiając strzelanie do ich oponentów bez -4 do trafienia oraz usuwa zasadę, iż po wyrzucenie "1" trafiamy naszego. 

Mick Ironclad - dwa strzały ze strzelby z bonusem w postaci cechy Lethal - wymuszającej przerzut testów Grit po trafieniu, oraz z cechą Tangle - przeciwnik musi wykonać test Fight, albo będzie Stunned and Disordered. Mick posiada również wspomnianą również cechę Gundown. Dzięki zaś Quick Draw dostajemy kolejny strzał tańszy o 1 punkt akcji. 

Pat Garret - poza swoją strzelbą z zasięgiem 18" i PRC-2 daje nam możliwość wystawienia psów na tym samym slocie dzięki Sic'em (cech ta dodaje też Refined do broni psów oraz zasadę Teamwork). 

Poza tym warto zerknąć na inne postacie pozwalające trzymać wroga na dystans 18" jak Warren Earp, Grace Myrtle czy Wild Bill (którego można wystawić jako Face). 

Inną ciekawą postacią jest Apache Kid, którego Spirit Bow razi wroga korzystając z Mind zamiast Aim . Cecha broni Attuned pozwala dodać do bonus PRC-1 kolejne -3 co daje nam -4 a tego już nie można zmniejszyć np korzystając z umiejętności Durable. 

Warto rozważyć wystawianie Missy Copelie, która korzysta z wyrzutni a ta razi wszystkich pod znacznikiem wybuchu z PRC-3  a nie posiada nieco losowej cechy Indirect występującej przy granatnikach. 

Jest to oczywiście tylko muśnięcie tematu, ale daje spojrzenie na możliwości Lawman, będących grupą dobrze strzelających na dystans oraz w razie potrzeby mogących utrzymać pozycję.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doc dostanie jeszcze szansę, gdy wystawię go znowu w ramach Tombstone posse. Za nim przemawia Aim 8, ale niestety zasieg 6" na kartach (jego najlepszy atut) czy rewolweru 10" w ostatnich walkach by się nie sprawdziło. Za dużo miałem przeciwników z dużą siłą ognia na ok 15". 

Co do obszarowych to za duża losowość broni z Indirect wskazuje, że opłaca się tylko do strzelania w grupy. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.