Jump to content

dzikki

Moderator
 • Content count

  13
 • Joined

 • Last visited

 1. Pierwsze wrażenia z gry Hex.

  Dodam jeszcze od siebie kwestię zabawy z Hex boltami. Niby jest to complex, niby wymaga dodania focusa, żeby nie dostać -3 do Aim, ale mimo wszystko jest to dość paskudna rzecz ;] Shred, który pozwala na ignorowanie bonusów do Grit, ROA 3 a jak jeszcze pojawił się krytyczny sukces to wskakuje Lethal. Minusem jest zasięg 12"", który wymaga ostrożnego podchodzenia, ale i to można obejść korzystając np z usług Dark Seneschel - umiejętność Shrouded zwiększa nasze szanse przeżycia.
 2. Pierre's Enlightened

  I see the amount of work You've in Creation V. Splendid job mate.
 3. Flight - how to use it?

  What about combining forces Wiscasani with skinwalkers and treewalkers? From the second posse I'm going to add Caym with Helions. But that leaves me without shooting options.
 4. Since I got some flying Hex units and second gyro for my Lawman I've started thinking what's the best way to use them? I'm thinking of using Murder of Hellion but that requires lots of Apex Hellion units ... still it can make some nasty fast attacking hand to hand unit, that can move over all terrain and with Murderous rule. What about using Caym and Wicasasni alone, without other flying units? Any ideas?
 5. Pierwsze wrażenia z gry Hex.

  Nie miała szansy się wykazać. Niestety.
 6. Hmm to pierwszy wpis, bo po jednym starciu ciężko wyciągnąć wnioski, ale parę słów już da się skrobnąć. Po pierwsze Wicasasni i jej Dark Nation Posse będzie jak na razie moim ulubionym do testowania. Wrzuciłem jej to, co do tej pory zmalowałem, czyli Little Foot, Necratu, oba rodzaje Reavers i jednego Skiwalker'a. To jest prawie dobry układ, ale nie wystarczający. Cała grupa dostaje status shrouded. I to już jest coś, bo trzeba nastawić się na walkę wręcz a do niej należy jeszcze dojść. Tak mamy chociaż szansę. Wicasasni to dobry boss i jest taka, jak jej grupa. Łatwo ją przemieścić dzięki umiejętności Flight a sama potrafi się obronić i zaatakować. Necratu to wsparcie dla Reavers, gdy będzie towarzyszyć im w walce wręcz. Skinwalker to dobra jednostka, ale potrzeba ich najmniej 3. Wtedy mogą uzupełniać mobilność całej bandy i służyć wsparciem. Reavers Headhunters to grupa w sam raz do szarży. Ich 6 zdejmuje za jednym podejściem np 2 Gun Dogs nawet ze względu na swoje topory z piercing na -3. Reavers strzelający to dobrzy Hands do przytrzymania na dystans z 18" zasięgu. Little Foot może nam pozwolić ustrzelić niektóre jednostki, ale nie jest zbyt imponujący. Jednak na bezrybiu i rak ryba ;] Do pełni szczęścia zabrakło mi jednostki Treewalkers, która uzupełni tą szturmową armię.
 7. Galeria naszych prac.

  Grupa Szeryfów - jeszcze w budowie.
 8. Doc dostanie jeszcze szansę, gdy wystawię go znowu w ramach Tombstone posse. Za nim przemawia Aim 8, ale niestety zasieg 6" na kartach (jego najlepszy atut) czy rewolweru 10" w ostatnich walkach by się nie sprawdziło. Za dużo miałem przeciwników z dużą siłą ognia na ok 15". Co do obszarowych to za duża losowość broni z Indirect wskazuje, że opłaca się tylko do strzelania w grupy.
 9. Zapraszam do umieszczania miejscówek, w których gracie. Pomoże to pozyskaniu nowych graczy. W miarę przybywania kolejnych miejscówek będę uaktualniał post. 1. Wargamer na ul. Wilcza 62 (Warszawa) Możliwość rezerwacji stołów oraz zakupu figurek do Wild West na miejscu. Dostępne dla graczy są tereny pasujące klimatem do świata WWX.
 10. Lawman to frakcja, która zdecydowanie jest grywalna i bardzo ciekawa. Kilka sugerowanych postaci. Po pierwsze boss - Wyatt Earp. Zwykły, nie legendarny. Rezygnujemy teoretycznie z drugiego rewolweru o niesamowitych statystykach, ale otrzymujemy tarczę, która umożliwia przy braku poruszania się w danej aktywacji bonus +2 do Grit, co przy jego Grit 7 czyni trudny orzech do zgryzienia ... zastrzelenia. Wystarczy, że obok stanie inny Lawman i korzystając z zasady za stykające się podstawki, czyli Tinman i już mamy Grit 10. Sam Wyatt ma 4 punkty Fortuny, co umożliwia nam spore pole do popisu. No i oczywiście pozostaje rewolwer, kóry na 12" daje nam PRC -4 a także strzelba, kóra przy dość dużym wzorniku dawanym przez twórców umożliwia skuteczne odstraszenie przeciwnika. Virgil Earp - jeden z ciekawszych Face do wyboru. Zasada Durable zmniejsza karę do testu Grit za "piercing" broni przeciwnika o 1. Dodatkowo sami dostajemy broń strzelającą na 18" z PRC -3. Nie można też zapominać o Gundown, który pomoże ocalić naszych wplątanych w walkę wręcz umożliwiając strzelanie do ich oponentów bez -4 do trafienia oraz usuwa zasadę, iż po wyrzucenie "1" trafiamy naszego. Mick Ironclad - dwa strzały ze strzelby z bonusem w postaci cechy Lethal - wymuszającej przerzut testów Grit po trafieniu, oraz z cechą Tangle - przeciwnik musi wykonać test Fight, albo będzie Stunned and Disordered. Mick posiada również wspomnianą również cechę Gundown. Dzięki zaś Quick Draw dostajemy kolejny strzał tańszy o 1 punkt akcji. Pat Garret - poza swoją strzelbą z zasięgiem 18" i PRC-2 daje nam możliwość wystawienia psów na tym samym slocie dzięki Sic'em (cech ta dodaje też Refined do broni psów oraz zasadę Teamwork). Poza tym warto zerknąć na inne postacie pozwalające trzymać wroga na dystans 18" jak Warren Earp, Grace Myrtle czy Wild Bill (którego można wystawić jako Face). Inną ciekawą postacią jest Apache Kid, którego Spirit Bow razi wroga korzystając z Mind zamiast Aim . Cecha broni Attuned pozwala dodać do bonus PRC-1 kolejne -3 co daje nam -4 a tego już nie można zmniejszyć np korzystając z umiejętności Durable. Warto rozważyć wystawianie Missy Copelie, która korzysta z wyrzutni a ta razi wszystkich pod znacznikiem wybuchu z PRC-3 a nie posiada nieco losowej cechy Indirect występującej przy granatnikach. Jest to oczywiście tylko muśnięcie tematu, ale daje spojrzenie na możliwości Lawman, będących grupą dobrze strzelających na dystans oraz w razie potrzeby mogących utrzymać pozycję.
 11. Friendly/Enemy Model

  As David said "friendly" is your model or a player who cooperates with you. "Enemy" is a model who will attack you or do action against yours. It can be your opponents model or some npc model.
 12. Sandrail Buggy no longer available to the Lawmen?

  You can also add some Gyro to lawmen, maybe unit of 3 for 75 point each and have nice addition to your force. Gyro cannon, granades and 18" move ;] How not to love them.
 13. Reaver w/ Heavy Electrocoil

  Reaver with Heavy Electrocoil is a model that can be put with other Reavers plus additional +15 points and treat him like a electrocarbine with nice ROA 2 and stun on criticals.
×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.